Zeytinköy’den Fen Lisesine

Zeytinköy ve Ermenek’te, Muratpaşa Belediyesi’nin; ilk ve ortaokul öğrencileri için kurduğu Eğitim ve Bilgi Merkezleri Antalya’nın en başarılı eğitim kurumları arasında yer alıyor. Zeytinköy Eğitim ve Bilgi Merkezi’nin 2 öğrencisi fen liselerinde okuyacak

Muratpaşa Belediyesi’nin, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için, kentin maddi imkanları kısıtlı iki noktası Zeytinköy ve Ermenek’te; ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik kurduğu Eğitim ve Bilgi Merkezleri’ne devam eden öğrenciler; seçkin Anadolu ve fen liselerinde okumaya hak kazandı.

Seçkin eğitim kurumları

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavına (TEOG) Muratpaşa Belediyesi’nin Eğitim ve Bilgi Merkezleri’yle bu yıl sınava hazırlanan 75 öğrenci Antalya’nın en iyi liselerine yerleşecek puanı aldı. Zeytinköy Eğitim ve Bilgi Merkezi’ne devam eden ve TEOG’da 500 tam puan üzerinden, 498 puan alan R.Kayra Yücesan Antalya Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi’nde, 495 puan alan Mehmet Can Erkek de Burdur Karamanlı Hakan Sevim Fen Lisesi’nde eğitim hayatına devam edecek.

Başarı oranı yüzde 100

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da yüzde 100 yerleştirme başarısı elde eden Muratpaşa Belediyesi Zeytinköy ve Ermenek Eğitim ve Bilgi Merkezleri’nin 75 öğrencisi, eğitim hayatlarına; Antalya Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Burdur Karamanlı Hakan Sevim ve Korkuteli Fatma-Mehmet Cadıl Fen Liseleri, 72 öğrencide mesleki teknik, mesleki başta olmak üzere Antalya’nın önemli Anadolu liselerinde devam edecek.

 

CEVAP VER