Muratpaşa Belediyesi’nde Yeni Bir Hayata Başladı

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı ile imzalanan protokol gereği 22 ay kamu hizmeti yaptığı Muratpaşa Belediyesi’nin temizlik işlerini üstlenen firmada işe başlayan 45 yaşındaki Zekai Tüzün; “Devlet memuruna mukavemetten hüküm giymiştim. Şimdi belediyede çalışıyorum, işimi severek yapıyorum” dedi

22 ay kamu hizmeti

Devlet memuruna mukavemet, görevini yaptırmamak için direnme suçu işleyen ve bu nedenle de 3 yıl mahkumiyet alan Zekai Tüzün (45); cezasının 22 ayını, Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile imzalanan protokol gereği Muratpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde, temizlik hizmeti vererek tamamladı.

Suçu: devlet memuruna mukavemet

Kendisine güvendiği için Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a teşekkür eden Zekai Tüzün; “Benim cezaevine girme sebebim; devlet memuruna mukavemet, görevini yaptırmamak için direnmeydi. Ama şu an; ben, bir devlet kuruluşunda hizmet veriyorum. Mutluyum; işimi de seviyorum, severek yapıyorum” dedi.

Temizlik görevlisi

Tüzün, şimdi; 29.09.2015-30.05.2017 tarihleri arasında  belli aralıklarla yaklaşık 22 ay kamu hizmeti verdiği Muratpaşa Belediyesi’nin temizlik görevlisi oldu. Tüzün; halk arasında taşeron denilen, hizmet alım ihalesini alan firmanın personeli olarak Muratpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışmaya başladı.

‘Herşeyim düzene girdi’

Düzensiz bir hayatı olduğunu, sosyal güvencesi olan bir işte çalışmadığını ve üç yıl mahkumiyet yaşadığını belirten Tüzün; “Bundan önceki yaşantımız kötüymüş. Şimdi; hayatım, yatıp kalkma, yemek yeme saatim, herşeyim düzene girdi. Sosyal güvencem de oldu” şeklinde konuştu.

‘Mutluyum, işimi seviyorum’

Kaynakçılık kursuna gidip meslek sahibi olduğuna da işaret eden Zekai Tüzün; “Mahkum, hükümlü her zaman her yerde iş bulamıyor. İnsanlar ön yargı ile bakıyor. Kamu hizmetim bittikten sonra, bana güvendiler, imkan sağladılar ve 4 aydır Muratpaşa Belediyesi’nde çalışıyorum. Şimdi çok mutluyum ve işimi seviyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Uysal’a teşekküümit uysal

Daha önce toplumla kaynaşamadığını belirten Tüzün şöyle devam etti; “Toplumla kaynaştım. Elimden geldiğince, mahallemi en iyi şekilde temizliyorum. Temizliğini yaptığım mahallemde; esnaflar, komşular, apartmanlarda oturan bayanlar; çay, su, limonata ikramında bulunuyor. Başta Başkanımız Ümit Uysal olmak üzere bana güvenenlere, yardımcı olanlara çok teşekkür ediyorum.”

Sevilen personel

Çalışma arkadaşlarının da sevdiği Zekai Tüzün’ün çalışkan bir personel olduğunu söyleyen Muratpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri de; “Çalışmaya başladığından itibaren hayata bakışı değişti. Özgüvenini kazanıp adeta hayata yeni bir başlangıç yaptı. Kentimizi güzelleştirmek için yaptığımız çalışmalarda üzerine düşeni yapıyor.

CEVAP VER