Kullandığınız fondöteni cildinizde yok gibi göstermek

Makyaj yaparken genelde doğal durması için çırpınır bayanlar fakat çırpınışlar hüsranla sonuçlanır çünkü doğru fondöten seçimi yapılmaz ve yapılan makyaj oldukça yapay durur.

Bu da sizin çirkin görünmenize neden olur. Doğru formül kullanarak çok doğal yüz makyajına sahip olabilirsiniz. Fondötenin çok doğal durmasını istiyorsanız aşağıdaki tavsiyelere uymanız gerekiyor.

*Peeling İle Cildinizi Fondötene Hazırlayın Fondöten kalitesi ne kadar iyi olursa olsun gereken bakımı yapmıyorsanız fondöten size pek fayda sağlamaz.

Peeling cilde uygulanmadığında cilt solgun ve bakımsız görünecektir bunun önüne geçmek için peeling, cilt nemlendirme, primer uygulanması şarttır. Kusursuz ve doğal bir makyaj için bu hazırlıklar yapılmalıdır.

*Fondöten Uygulanırken Doğru Araçlar Kullanın Genelde bayanlar fondöteni cilde uygularken parmaklarını kullanır fakat bu sürme şekli yanlıştır. Sentetik bir fondöten fırçasıyla estetik, doğal bir cilt makyajına sahip olabilirsiniz.

Keza makyaj süngeri de ten makyajı için tercih edilen araçlardandır. Makyajın doğal görünüme kavuşması için bu adım oldukça önemli.

*Fondötenin Ciltte Kalıp Gibi Kalmasını Engelleyin Doğal cilt makyajı için son adım olan “dağıtma” iyi ve doğru yapıldığı sürece mükemmel güzelliğe kavuşabilecek siniz. Fondöteni cilde özenle uyguladıktan sonra fırça veya sünger ile iyice dağıtmalısınız.

Fondötenden sonra kapatıcı, kontur ürünü ve aydınlatıcıyı cildinize özenle uygulayın. Bu esnada da sünger sizin en yakın dostunuz olacaktır.

Sünger yardımıyla aydınlatıcıyı ve üzerine sürdüğünüz diğer ürünleri de iyice dağıtın. Son olarak en önemli rötuşu gerçekleştirin bu da süngerin hafif şekilde ıslatılarak yüzünüze uygulanmasıdır.

Böylelikle aşırı duran tonu almış olursunuz. İşte doğal fondöten makyajınız hazır.

Doğal fondöten makyajı herkes için güzel kabul edilir fakat genelde bayanlar yanlış uygulamalarla hataya düşer. Bu kullanım göstergesinden sonra doğal fondöten makyajı çok kolay.

YORUM YAPIN

Please enter your comment!
Please enter your name here