Fuhuşa Aracılık ve Yer Temin Eden 8 Şüpheli Yakalandı

Yurtdışı bağlantılı şahıslar tarafından ülkemize getirilen yabancı uyruklu bayanlara fuhuş yaptırıldığı bilgisi elde edilmesi üzerine “Fuhuşa Teşvik, Aracılık ve Yer Temin Etmek” suçlarını işleyen şahısların yakalanmasına yönelik Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalar neticesinde;

S.A. ve H.A. isimli şahısların özellikle yurtdışından maddi durumları kötü olan bayanları bularak bu bayanları çok para kazanacakları vaadi ile yol masraflarını karşılayarak fuhuş amaçlı ülkemize getirdikleri, bu eylemleri meslek haline getirdikleri ve haksız kazanç sağladıkları tespit edilmiş ve bu şahıslarla irtibatı bulunan diğer şahısların da tespiti amacıyla projeli çalışma başlatıldı.

Çalışmaların devamında, A.Ö., B.T. ve Komiser lakaplı A.Ö.’nün S.A. ve H.A ile irtibatlı oldukları ve fuhuş amaçlı bayan pazarladıkları tespit edilmiş, ayrıca ilimiz Konyaaltı ilçesinde faaliyet gösteren bir otelin işletmecisi A.A.K. ve otel resepsiyon görevlisi İ.B.’nin de  S.A. ve H.A ile irtibatlı olduğu ve oteli fuhuşa yer temin etmek için kullandıkları tespit edildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince 14 Ağustos günü saat 07.00 sıralarında şüpheli şahısların yakalanması, bu şahıslar tarafından fuhuş amaçlı pazarlanan yabancı uyruklu bayanların kurtarılması için (26) ekip ve (68) personel ile eş zamanlı operasyon yapılmış, operasyon neticesinde (7) Moldova, (5) Ukrayna,  (1) Rus ve (2) Kırgız uyruklu olmak üzere toplam (15) mağdur kurtarılmıştır. Yabancı uyruklu bayanları fuhuş amaçlı pazarladığı ve yer temin ettikleri tespit edilen S.A., H.A., A.Ö., B.T., M.B., Komiser lakaplı A.Ö., otel işletmecisi A.A.K. ve otel resepsiyon görevlisi İ.B. isimli (8) şüpheli şahıs yakalandı.

Fuhuştan elde edilen gelir kapsamında değerlendirilen ve şüphelilere ait olan (13.260) TL para, (60) Dolar ve (200) Euro para, cep telefonları, bilgisayar, başkasının adına tanzim edilmiş nüfus cüzdanı, bir miktar esrar maddesi ile diğer suç delillerine el konuldu.

Yakalanan (8) şüpheli 17 Ağustos günü haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edilmişler, yabancı uyruklu bayanlar ise gerekli işlemleri için İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

CEVAP VER