Burcunuz Bugün Size Ne Söylüyor?

KOÇ

Romantik ilişkinizdeki dinamiklerin gününüze yön vermesi söz konusu olabilir. Birlikte olduğunuz kişiyle aranızdaki elektriğin yükselmesi ve birbirinizle ayrı durmaya dayanamamanız gün içerisindeki planlarınızın değişmesine neden olabilir sevgili Koç Burçları. Yapacağınız birçok iş ve sorumluluğunuz olsa da kendinizi bunlardan sıyırmanın yollarını arayabilirsiniz. Her şeyin ötesinde sevdiğiniz kişiyle aranızda bir sadakat sorunu olduğunu düşünüyorsanız bu meseleyi konuşarak çözmek yerine küçük oyunlar yapmayı tercih edersiniz. Bunları yapmak size avantajlı ve eğlenceli görünse de uzun vadede ilişkinizdeki güveni sarsacak olaylara neden olabilir. Mesleğinizde yaratıcılığınızın zirvede olacağı bir gündesiniz sevgili Koç Burçları. Bu nedenle aklınızdaki projeleri ertelemeden yürürlüğe koymanızın getirisi tahmin ettiğinizden fazla olacaktır.

 

BOĞA

Günlük pratiklerinizi değiştirecek özellikle mekânsal zeminde birçok değişikliğe kucak açacaksınız. Bireysel planlarınızdaki değişiklikleri çevrenizdeki insanlarla birlikte uygulamaya koyabileceğinizi düşünseniz de hiçbir şekilde kendinize uygun bir yardımcı bulamayabilirsiniz. Bu nedenle kendinizi yalnız hissetseniz de kendi hayalleriniz için gücünüzü toplayıp harekete geçmeniz gerekmektedir. Ailenizle her ne kadar yakın bir ilişkiniz olsa da bu ilişkinizin sorunsuz olduğu söylenemez her şeye rağmen hayatınızdaki önemli olaylarda ve sizi etkileyen değişimlerde onların da fikrini ve onayını almayı önemseyeceksiniz. Bunu usulen de olsa yapmak içinizi rahatlatacaktır. Hiç kimseyi arkanızda kırgın ve dargın bırakmak istemeyeceksiniz. Ev yaşantınızda bazı sorunlar gündeme geldikçe kendinizi başka işlere vermek isteyebilirsiniz. Yine de aklınız evinizde olacağından asıl yapmanız gerekenin meseleleri kökünden halletmek olduğunu anlayacaksınız.

  

İKİZLER

İçinizdeki duyguları dışa vurmakla ilgili yapabileceğiniz faaliyetlerinizi yürürlüğe sokacak ve kendiniz için istediğiniz hayata bir adım daha yaklaşacaksınız. Tüm bunları yaparken yorgun düşebilir ve sinirlerinize yenik düşebilirsiniz. Bu noktada çevrenizdeki insanlara karşı tahammülünüz azabilir ve bundan dolayı da ilişkilerinize zarar verecek şeyler yapabilirsiniz. Karşınızdaki insanlardan sizinle empati kurmalarını beklerken sizin bunu yapmamanız gözden kaçmayacaktır. Biraz durup olaylara daha adil bir noktadan bakmanız gerektiğini düşünmelisiniz. Gün ortasında hayatınızdaki önemli bir meselenin gelecekteki yansıması olarak bazı anlaşmalar yapabilirsiniz sevgili İkizler Burçları. Bunlarla ilgili düşünceleriniz net değilse düşünmek için vakit isteyebileceğinizin farkında olmalısınız. Düzgün bir diyalog kurabilmenin değerini asla küçümsememelisiniz.

 

YENGEÇ

Mesleğinizdeki girişimlerinizle ilgili umdunuz fazlasıyla yüksek olacaktır. Her zaman elinize geçmeyen bazı fırsatlarla bugün karşılaşmak geleceğinize dair umudunuzun yükselmesini sağlayacaktır. Bunun yanı sıra kendinize uygun bulacağınız bir proje üzerine çalışmaya başlamak da sizi memnun edecektir. Maddi olarak hâlihazırda kötü bir durumda olabilirsiniz. Uzun bir süredir bu durumun değişmeyeceğini düşünüp umutsuzluğa kapılıyor olsanız da bugün her şeyin yoluna girdiğini göreceksiniz. Bu konudaki şansınızı iyi bir şekilde değerlendirmek ve gelecek için akıllıca yatırımlar yapmak fazlasıyla önemlidir. Yoksa şansınız geldiği gibi gidip sizi terk edebilir. Aile içerisinde bazı mevzuların gündeme gelmesi size güvende olmadığınızı ve sürekli yargılandığınızı hissettirebilir. Bu durumda düşüncelerinizi ifade etmek faydalı olacaktır.

    

ASLAN

İçinde bulunduğunuz anın tadını çıkaracak ve adeta etrafınıza ışık saçacaksınız. Girdiğiniz her ortamda dikkatleri üzerinize çekmek ve insanlarla olumlu ilişkiler kurmak sizin kişiliğinizin bir parçası olmuştur. Hem içinizde olumlu bir enerji taşıyıp hem de etrafınızdaki insanlara da bunu yansıtmanız hayatta fazla görülen bir şey değildir. Bu özelliğiniz sayesinde başınıza ne gelirse gelsin altından kalkmakta zorlanmıyorsunuz ve bu anlamda çevrenizdeki insanlar da size büyük saygı duyuyorlar. Bugün mesleğinizle ilgili büyük bir girişimde bulunmayı hedeflediğinizde de etrafınızda size yardım edecek bir sürü insanın olması da büyük ölçüde buna bağlıdır. Tüm bunların dışında hayatınızla ilgili içinizde kalmış bazı hayalleriniz ve yapmak istediğiniz bazı etkinlikler vardır.  Bu doğrultuda bugün elinize geçen fırsatları değerlendirmek isteyeceksiniz.

 

BAŞAK

Hayatınızda başınıza gelmiş olan kötü olayların yansımaları gün yüzüne çıkabilir. Bu noktada yaşadıklarınızın size verdiği üzüntüden dolayı kendinizi fazlasıyla bitkin hissedebilirsiniz. Sürekli bir şeyleri düzeltmeye çalışarak yaşadığınız için yorgun düşmeniz oldukça anlaşılır bir durumdur. Her şeyin sizin üzerinize geldiğini ve bundan sonra da bulunduğunuz noktadan ileriye gidemeyeceğinizi düşünebilirsiniz. Ancak içinde bulunduğunuz durum ne kadar kötü olursa olsun durup da bunu kabul etmenin size yakışmayacağının farkında olmalısınız. Hayatta her şey başınıza gelebilir ancak sizin de bunları değiştirmek için gücünüz her zaman vardır. Yalnızca sakinleşmeli ve o gücü gizlendiği yerden çıkarmalısınız. Bu noktada insanların sizinle ilgili eleştirilerini kaldıramayabilirsiniz.  Önemli olan hedefinize odaklanıp geri kalan şeylere çok takılmadan ilerlemektir.

 

TERAZİ

Gerçekleştirmeyi düşündüğünüz keyifli planlarla ilgili son rötuşları da yaparak işlerinizi yoluna koyacaksınız. Her zaman çevrenizde insanların bulunmasından keyif alıyorsunuz ve elinizden geldiğince böyle bir ortam yaratmak için çaba gösteriyorsunuz. Bunları yaparken sizin tek amacınız eğlence olsa da bu etkinlikleriniz mesleki anlamda da size referans sağlayabilir. Bunun yanı sıra yeni insanlarla tanışarak entelektüel anlamda gelişmenin de önemini küçümsemiyorsunuz. Maddi olanaklarınızla ilgili sizi geliştirecek olan projelerinizin bu sosyal ve kalabalık ortamda son halini almasıyla geleceğinizle ilgili parlak bir işe imza atabilirsiniz. Sizden tecrübeli insanların deneyimlerinden faydalanmak ve sizden genç insanların enerjilerinden etkilenmek yolunuzda ihtiyacınız olan en önemli şeylerdir. Gün sonunda huzurunuz ve mutluluğunuzu nerede bulacağınızı düşünüyorsanız orada kalmayı tercih edeceksiniz.

 

AKREP

İş yaşantınızdaki birtakım sorunlarla boğuşarak başlayabilirsiniz. Kendinizi uygun hissetmediğiniz bir alanda çalışıyorsanız yaptığınız her iş size zulüm gibi gelecektir. Yaptıklarınız basit de olsa onları benimsemeden ve onlardan keyif almadan yapmak size kendinizi başkaları için kullanılıyormuşsunuz gibi hissettirir. Bu hayatta ne olursa olsun inandığınız ve değer verdiğiniz işleri yapmanız gerektiğini düşünüyorsunuz. Eğer ki hâlihazırda içinde bulunduğunuz işiniz size bunu hissettirmiyorsa o halde bir an önce oradan uzaklaşmaktan başka şansınızın olmadığını bilmelisiniz. Hayat mutsuz olduğunuz halde bir şeyi yapmaya devam etmek için çok kısadır, bunu unutmamalısınız sevgili Akrep Burçları. Yapmak istedikleriniz şimdiye kadar hep hayal aşamasında kalmış olsa da bunların gerçekliğe tutunan yanlarını bulmaya çalışmalı ve bir an önce harekete geçmelisiniz.

       

YAY

Kısa geçmişinize bir bakış atarak bugün geldiğiniz noktayı sorgulayacaksınız. Memnun olduğunuz ve olmadığınız şeyler üzerine düşünecek ve sizin için önemli olan meseleleri düzeltmek adına inceleme yapmaya başlayacaksınız. Bazen sorunlarınızın içinde kendinizi boğulmuş hissedebilir ve pes etmeyi düşünebilirsiniz sevgili Yay Burçları. Ancak bu şekilde bir ilerleme kaydedemeyeceğinizi bilir ve kısa süre içerisinde kendinizi toparlarsınız. Mesleğinizdeki ilerlemeniz açısından doğru seçimleri yapıp yapmadığınızı düşünmek hem geçmişteki hatalarınızı düzeltmek hem de ilerlemeyi hızlandırmak açısından oldukça önemlidir. Bugün içerisinde bulunacağınız sosyal ortamlarda hayata bakışınızı değiştirecek olaylara şahit olabilirsiniz sevgili Yay Burçları. Bireysel gelişiminiz için seçtiğiniz yöntemler bu noktada gözünüze yetersiz görünebilir.

  

OĞLAK

Aşk yaşantınızdaki sorunların üstesinden gelmek için harcayacağınız vakit size kendinizi fazlasıyla yorgun hissettirecektir. Bazen geçmişinize bakıp her şeyi yanlış yaptığınız düşüncesine kapılabilirsiniz. Bu noktada büyük bir çöküntü yaşayıp hayata karşı ilginizi kaybetme noktasına gelirsiniz. Ancak yıllar boyu her şeyin yanlış olduğunu fark etmemeniz mümkün değildir elbette ki. Bu nedenle kendinize bu anlamda yüklenmeyi bırakmalı ve gündelik problemlerinizi bütün hayatınıza yaymaktan vazgeçmelisiniz. Gün ortasında bazı bedensel problemleriniz gündeme gelebilir. Eğer kendinizi ortaya çıkan bütün sorunların faili olarak görmeye meyilliyseniz bu noktada bedeniniz de buna tepki gösterecektir. Daha müsterih ve mantıklı davranmaya çalışmalısınız sevgili Oğlak Burçları. Ailenizin desteğini önemsemeli ve onlarla iletişim kurmalısınız.

  

KOVA

Aşk yaşantınızda beklenmedik tartışmalar meydana gelebilir. Birbirinize karşı büyük bir saygı ve sevgi duysanız da bazen yaşanan tartışmalar içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Bu nedenle de kendinize bir kaçış yolu ararsınız sevgili Kova Burçları. Eğer karşınızdaki sorun size çözülmez görünüyorsa belki de dikkatinizi başka yönlere çevirmek her şeyin çözümü olacaktır. Her iki taraf için de sağlıksız bir yöntem olsa da bazen başka bir çıkış yolu olmadığını hissedebilirsiniz. Ancak her şeyin ötesinde en önemli mesele duygusal anlamda ne aşamada olduğunuzdur. Devam ettirecek gücünüz ve sevginiz olup olmadığı üzerine düşünmek faydalı olabilir. Bu noktada elbette ki en önemli şey sakin olmaktır sevgili Kova Burçları. Gün sonuna kadar bu meselenizi çözmek istersiniz. Ancak diğer bir yandan da sorumlu olduğunuz işlerinizi ilerletmek adına elinizden gelen çabayı göstermelisiniz.

 

BALIK

Hayatınız ve seçimlerinizle ilgili düşünmek sizin için oldukça farklı sonuçlara neden olabilir. Yeni bir adım atmadan önce her zaman derinlemesine düşünür ve bunun sizin için uygun olup olmadığına karar vermek için ihtiyacınız olan vakti harcamaktan çekinmezsiniz. Ancak mesele duygularınız olduğu zaman emin olmak için vakte ihtiyacınız yoktur. Bir şeyi ya seversiniz ya sevmezsiniz. Bu nedenle de özellikle aşk yaşantınızda aldığınız kararlar sizin için en kolay olanlarıdır. Ancak buna rağmen almış olduğunuz bazı kararlardan pişmanlık duyabileceğiniz bugün içerisinde kendinizle ilgili büyük bir hayal kırıklığı yaşarsınız. Şimdiye kadar sırtınızı yasladığınız bütün değerlerin yıkılmaya başladığını gördüğünüzde sorgulamalarınız yerini korkuya bırakacaktır. Bu noktada herkesin zaman zaman hata yapabileceğini kabullenmek ve gerçek duygularınızı tekrar bulabilmek için zamana ve yalnız kalmaya ihtiyaç duyarsınız.

 

CEVAP VER