Burcunuz Bugün Size Ne Söylüyor?

 

KOÇ

Bir yandan eviniz ve iç dünyanızla alakalı meseleler hakkında düşünürken diğer bir yandan da eviniz içerisindeki aile hayatınızla alakalı konular sizin için son derece önemli olabilir. Bu zaman dilimi içerisinde duygu dünyanızı, ruhsal durumunuzu ve kendinizi güvende hissetme ihtiyacınızı bilinçli bir şekilde gözden geçireceğiniz için aynı zamanda kendinizle de bütünleşebilir ve barışabilirsiniz.  Bugün zaman zaman çevrenizde bulunan kişiler tarafından sahiplenilmediğinizi düşünerek kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz veya gereğinden fazla özverili davranışlar sergileyerek çevrenizde bulunan insanları kendinize bağlamaya çalışabilirsiniz. Ancak bu gibi bir durumda her şeyden önce asıl yapmanız gereken şey, dış dünyadan kendinizi iyi hissedebilmeniz için önce iç dünyanızda kendinizi huzurlu hissetmenizdir.

BOĞA

Gündeminizde yer alacak olan en temel meseleler fikir alış verişi, çevrenizde bulunan insanlarla aranızdaki iletişim, haberleşme, uzak ve yakın akrabalarınız ile aranızdaki ilişkiler, öğrenim hayatınız ve sosyal yaşantınız olacaktır. Eğer ailenizden uzakta yaşıyorsanız bugünlerde ailenizi görmek için izne veya tatile çıkabilirsiniz. Bu gibi bir durum sayesinde bir yandan ailenizle yeniden bir araya gelirken diğer bir yandan da kardeşlerinizle aranızdaki ilişkileri yeniden gözden geçirebilirsiniz. Eğer aile bireylerinizle aranızda bir problem varsa veya aileniz içerisinde genel anlamda herhangi bir problem varsa ailenizin yanına yapacağınız bu ziyaretiniz sırasında bu problemleri ele alabilirsiniz. Bugün çevrenizde bulunan insanlarla aranızda gerçekleşen iletişim sırasında bu kişilere oldukça yardımcı olabilirsiniz.

İKİZLER

Parasal durumunuzu ve para kazanmak için gerçekleştirdiğiniz faaliyetlerinizi, kendinize verdiğiniz değeri ve güven duygunuz ile güvensizliklerinizi yeniden ele alabilirsiniz. Bugün itibariyle özellikle güvence hissiyatı sizin için son derece önemli bir hale gelecektir. Bu duruma bağlı olarak bugün itibariyle birtakım varlıklar, ticaret ve geleceğe yönelik yatırımlarınız gibi konularda uzun uzadıya düşünebilir, geleceğinizi garanti altına almak adına birtakım girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz. Diğer bir taraftan da ailenizi ve evinizi sahiplenebilir, bu hayatta kazanmak ve güçlü olmak için neler yapabileceğinizi gözden geçirebilirsiniz. Çünkü siz bu hayatta hiç kimseye muhtaç olmak istemiyorsunuz. Bu nedenle belirli bir miktar birikiminiz olsa bile oluşabilecek aşırı durumları düşünerek kazanç elde etmeye çalışabilirsiniz.

YENGEÇ

Özellikle sabahın erken saatlerinden itibaren dünyaya ve hayata bakış açınız, girişimleriniz ve etkinlikleriniz, eğilimleriniz ve bağımlı olduğunuz şeyler ve bu hayatta kendinizi ifade ediş biçiminiz, gündeminizi oluşturacak olan en temel meseleler olacaktır. Bu gibi bir durumda kişiliğinizin hem duygusal hem de mantıklı yönlerini ortaya koymanız sizin açınızdan son derece iyi olacaktır. Siz Yengeç Burçları olarak kişisel güvence hissiyatınıza son derece önem veren, bu nedenle içerisinde bulunduğunuz neredeyse her türlü durumu mutlak kontrolü altına almaya çalışan ve umdukları gibi gelişmeyen durumlardan kendisini sorumlu tutan kişilersinizdir. Bu durum sizi hassas bir kişi haline getirebilir; ancak siz bu durumda bile dertlerinizi ve sorunlarınızı çevrenizdeki kişilere anlatmak istemeyebilirsiniz.

ASLAN

Çevrenizde bulunan herkese söylemediğiniz konular, ruhsal ve fiziksel sağlığınız, yaptığınız tercihler ve seçimleriniz, geçmişte yaşamış olduğunuz birtakım deneyimleriniz ve bugüne kadar yüzleşmekten kaçındığınız konular, eviniz içerisindeki aile hayatınızı yakından ilgilendiren meseleler ve güvenlik hissiyatınız sizin için son derece önemli konular olacaktır. Bu gibi bir durum, hassasiyetinizi yükseltebilir; ancak mantıklı bir şekilde düşünmeyi başarabilirseniz bu hassas ruh halinizin sizi altına sokabileceği pek çok yükten kurtulabilirsiniz. Böylece kendinizi genel anlamda şöyle bir gözden geçirebilir ve nerelerde eksiklerinizin olduğunu ve nerelerde yanıldığınızı anlamaya çalışabilirsiniz. Bu nedenle bugün şimdiye kadar dış dünyaya yansıtamadığınız meseleler hakkında düşünebilirsiniz.

BAŞAK

Sizin için son derece önemli gelişmelere sahne olabilir. Bugün itibariye bu hayattaki umutlarınız, hayalleriniz, geleceğinizle alakalı düşleriniz ve gerçekleştirmek istediğiniz planlarınız sizin için son derece önemli olacaktır. Bugün itibariyle bu konularda adeta bir güç sizi itiyor gibidir. Bugün itibariyle geçmişiniz ile alakalı her türlü konuyu zihninizde bir yerlere oturtmaya çalışmaya başlayabilirsiniz. Böylece bugüne dek elde ettiğiniz deneyimleri bugünkü bilinciniz ile inceleyerek bu deneyimlerinizden oldukça iyi bir şekilde faydalanabilirsiniz. Eğer hem kendiniz hem de aileniz ve sevdikleriniz için iyi ve güvenli bir gelecek kurmak istiyorsanız bugün itibariyle hassas kişilik yapınızdan biraz olsun sıyrılarak içinizdeki asıl gücü ortaya çıkarmaya başlamalısınız. Bugün fikir alışverişinden son derece faydalanabilirsiniz.

TERAZİ

Çalışma hayatınızı, mesleki yaşantınızı ve eviniz içerisindeki aile hayatınızı güvence hissiyatınız çerçevesinde yeniden ele almak isteyebilirsiniz. Eğer bu konularla alakalı olarak herhangi bir girişimde bulunmak istiyorsanız bugün bu girişimlerde bulunmanız için son derece uygun bir gün olabilir; zira bugün özellikle de bu konulara yönelik olarak sezgileriniz son derece açık olacaktır. Ancak bu konularla haşır neşir olurken duygusal düşünmek yerine mantıklı bir şekilde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Bugünlerde yeni bir iş hayatına adım atıyor olabilirsiniz, yeni bir terfi bekliyor olabilirsiniz, emekli olmak üzere olabilirsiniz, işinizi değiştirmek için birtakım girişimlerde bulunuyor olabilirsiniz veya ailenizle ortaklaşa bir iş kurmaya çalışıyor olabilirsiniz. Ancak her durumda mantığınızı ön planda tutmalısınız.

AKREP

Seyahat, eğitim, kişisel gelişim, farklı bir yere taşınma ve yerleşme veya hedeflerinize ulaşma çabalarınız gibi konular gündeminizde son derece önemli bir yere sahip olabilir. Bugün bu konularla ilgilenmeniz gerektiği takdirde bu konulara mümkün olduğunca bilinçli bir şekilde yaklaşmalısınız. Böylece daha önceden içerisinden çıkamadığınız pek çok noktanın aydınlığa kavuştuğunu fark edebilirsiniz. Ancak bunu yaparken duygusallığa fazla kapılmamaya gayret etmelisiniz. Çünkü bu hayatta her şeyi kontrol etmeniz mümkün değildir. Dolayısıyla mantığınızı ön planda tutmaya gayret etmeli ve birtakım işler istediğiniz yönde ilerlemiyor diye hayatı kendinize zehir etmemelisiniz. Çünkü eninde sonunda içerisinde bulunduğunuz durum her ne kadar olumsuz olsa da er ya da geç düzelecektir.

YAY

Eğer evliyseniz eşiniz, çalışma hayatınızdaki iş ortağınız, eğer bir romantik ilişkiniz varsa sevdiğiniz kişi veya aileniz aracılığıyla elde ettiğiniz gelirler ve ailenizle aranızda gerçekleşen paylaşımlarla ilgili konular sizin için oldukça önemli olacaktır. Bu duruma paralel olarak bugün bu hayattaki güvence hissiyatınızı gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Bugün sizin açınızdan pek çok yeniliğin başlangıcı anlamını taşıyan bir gün olabilir; ancak bu yeniliklerin hayatınıza son derece huzurlu bir şekilde girebilmesi ve bu yenilikleri hayatınıza adapte edebilmeniz için birtakım kuruntularınızdan ve kuşkularınızdan bir an önce arınmanız gerekmektedir. Diğer bir taraftan bugün itibariyle diğer insanlarla ortaklaşa yaptığınız işlerle ilgili çeşitli olasılıklara ayrıntılı bir kar zarar hesabı yaparak yaklaşmanız gerekmektedir.

OĞLAK

Eğer şu anda süregelmekte olan ciddi bir romantik ilişkiniz varsa bu beraberliğiniz, eğer evliyseniz evliliğiniz veya çalışma hayatınızdaki iş ortalıklarınız ve sözleşmelerinizle alakalı konularla ilgili olarak güvence hissiyatınızı gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Bu durum sizin için son derece faydalı olabilir. Şu anda içerisinde bulunduğunuz ilişki ister ciddi bir romantik ilişki olsun, ister bir evlilik olsun, isterse de bir iş ortaklığı ilişkisi olsun, sizin güvence hissiyatınızı gözden geçirmeniz için yapmanız gereken en temel şey, ilişkinizin ne gibi temeller üzerine oturduğunu ve gelecekte bu ilişki ile ilgili olarak neler yapmak istediğinizi ele almak olmalıdır. Örneğin içerisinde bulunduğunuz ilişki bir romantik ilişki ise bu ilişkinin gerçek bir sevgiye dayanıp dayanmadığını inceleyerek işe başlayabilirsiniz.

KOVA

Günlük hayat içerisindeki genel iş temponuz ve çalışma hayatınızda olup biten olaylar ve ortaya çıkan durumlar, hizmet anlamında ortaya koyduğunuz çalışmalar, çalışırken izlediğiniz yöntemler ve çalışma hayatınızdaki iş yapma gayretiniz gündeminizi meşgul eden en temel konular olabilir. Bugün itibariyle bu konularda kendinizi daha iyi hissedebilmeniz ve başarıyı yakalayabilmeniz için her şeyden önce kişisel güvenlik hissiyatınızı ve bağımlı olduğunuz şeyleri veya durumları gözden geçirmeli, zihinsel ve bedensel sağlığınızı korumak için elinizden geleni yapmalısınız. Çünkü işinizde başarılı olabilmeniz ve mesleki kariyerinizde bir yerlere gelebilmeniz için her şeyden önce içerisinde bulunduğunuz durumu gözden geçirmeniz ve bu duruma göre hareket etmeniz gerekmektedir.

BALIK

Sizin için son derece olumlu ve verimli bir şekilde geçecek bir gün olabilir. Bugün kendinizi dış dünyaya ve çevrenizde bulunan insanlara yaratıcı bir şekilde ifade etme yeteneğiniz, hayatın keyifli ve zevkli yanlarına verdiğiniz değer ve önem, hobileriniz ve boş zaman aktiviteleriniz, eğer çocuklarınız varsa çocuklarınıza yönelik annelik ve babalık duygularınız son derece ön planda olabilir. Bugün bu meselelere kendinizin ve çevrenizde bulunan insanların güvenliklerini ön planda tutarak yaklaşabilirsiniz. Ancak tüm bunların yanı sıra hayatın sadece çalışma ve çabalamak, zorluklarla baş etmek için mücadele vermek gibi anlamlara gelmediğini, hayatın keyifli yanlarının tadını çıkarmanızın da gerektiğini bilmelisiniz. Ancak elbette bunun da dozunu mümkün olan en iyi şekilde ayarlamalı, işlerinizi aksatmamalısınız.

 

CEVAP VER