“Alo NARKO İhbar Hattı” Faaliyete Geçirildi

Uyuşturucu, tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de tehdit eden en önemli sorunlardan biridir. Gerek günümüz gençliği gerekse gelecek nesiller için taşıdığı risk ve tehlike, sorunun boyutlarını net olarak göstermektedir.Ülkemiz için terörle mücadele ne kadar önemli bir beka sorunu ise, ülkemizin geleceği olan bir neslin imhasını hedefleyen uyuşturucu ile mücadele de o derece ve hatta daha da önemlidir.

Esasında uyuşturucu ticaretinin terör örgütlerinin finans kaynağı olduğuna ilişkin kesin tespitler, Ülkemizin amansız bir mücadele içinde olduğu bu iki insanlık suçunun bağlantısını ve önemini ortaya koymaktadır. Bu sebepledir ki,uyuşturucu ile mücadele yalnızca polisiye tedbirlerle çözüme kavuşturulabilecek bir sorun olmaktan öteye, topyekün bir milletin kararlı ve net karşı duruşunun olması gereken devasa bir sorundur.

Bu bağlamda, Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak uyuşturucu ile topyekün mücadele için önemli bir adım olarak gördüğümüz  “Alo NARKO İhbar Hattı” projesini faaliyete geçirmiş bulunmaktayız.

Halkımızın desteğini alarak uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan şahıs ve grupların deşifre edilmesi, daha seri bir şekilde suç ve suçluya ulaşabilmek amacıyla oluşturulan (0 552 155 07 07) numaralı “Alo NARKO İhbar Hattı”ndan arayan vatandaşlarımız direkt olarak narkotik görevlileriyle iletişime geçebilecekler, ayrıca Whatsapp vb. uygulamalardan resim, ses ve video da gönderebilmeleri mümkün olacaktır.

İhbar hattımıza gelen tüm ihbarlar mutlak süratle değerlendirilecek ve ihbarcının kimliği kesinlikle gizli tutulacaktır.

CEVAP VER