Aksu Zabıtası Kurban Denetimi Yaptı

Aksu’da yaklaşan kurban bayramı öncesinde zabıta ekipleri denetimlerini arttırdı. Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler kurban satış yerlerini inceleyerek kurallara uygun olup olmadıklarını denetledi, fırınlarda ve kasaplarda kontroller yaptı.

Aksu’da kurban bayramı öncesinde kurban satış yerleri belirlendi, zabıtalar denetime çıktı. İlçedeki kurban satış yerleri; Barbaros Mahallesi Serik Caddesi yanı, Güzelyurt Mahallesi Mezarlık yanı, Soğucaksu Mahallesi Atatürk Bulvarı eski çarşamba pazarı alanı, Çalkaya Sanayi Sitesi yanı olarak açıklandı. Kurban kesim yerleri ise; Pınarlı Eğitim ve Kültür Derneği, Cihadiye’de bulunan Hilmiye Öğrenci Yurdu, Macun’da bulunan Aksu Eğitim ve Kültür Derneği Arifiye Öğrenci Yurduna ait kesim alanları olarak belirlendi.

Kurban satış alanlarında denetim yapan Aksu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kurbanların menşeini, kulak küpesinin numarasını, ortamın hijyenik olup olmadığını kontrol etti. Ekipler fırın ve kasaplarda da kontroller yaparak halkın sağlığını tehdit edecek unsurlar bulunup bulunmadığını inceledi.

CEVAP VER