Aksu Belediyesi Macun Mahallesine Yapılacak Yeni Pazar Yeri İçin Başvuruların Başladığını Duyurdu

Aksu Belediyesi’nin girişimleri ile Macun Mahallesine Antalya Semt Pazarcılar Odası tarafından yaptırılacak olan kapalı pazar için geri sayım başladı. Belediye, oda ile esnaf arasında köprü görevi görerek esnafın taleplerini odaya iletti.

Aksu Belediyesi salı ve perşembe günleri ilçede kurulan pazarların esnafı ile Antalya Semt Pazarcılar Odası arasında Macun Mahallesine yapılacak olan kapalı pazar ile ilgili köprü görevi görerek toplantılar yaptı. Hafta başında pazarcı esnafı le görüşen Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin esnafın sorunlarını dinledi, taleplerini not alarak oda yönetimine ileteceğini ifade etti. Birkaç gün sonra Oda Başkanı İsmail Öz’ü, yönetim kurulunu ve teknik ekibini ağırlayan Başkan Şahin, esnafın isteklerini ve sorunlarını Öz’e iletti. Meclis Üyesi Burhan Çelik, Başkan Yardımcısı Yusuf Koçyiğit ve Zabıta Amiri Mehmet Katrağ’ın da hazır bulunduğu görüşmede pazarcı esnafı temsilcileri de yer aldı.

Başkan Şahin, belediyenin kendi imkanları ile değişik semtlere kapalı pazarlar yapıldığını, Macun’a ise oda yönetimi tarafından kapalı pazar yapılacağını ifade ederek, “Amacımız Aksu’daki pazarları düzene sokmak. Macun ciddi potansiyeli olan bir bölge, oraya yapılacak olan kapalı pazar halka önemli hizmet sunacak. Pazarı, pazarcılar odası yapacak ama biz de belediye olarak üzerimize düşen bir görev olursa yaparız.” dedi.

Kapalı pazardan yer almak isteyen esnafın öncelikle mutlaka odaya üye olması gerektiğinin altını çizen Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz, “Biz on gün önce Aksu’daki pazarlarda bildiri dağıtarak başvuru yapmak isteyenleri uyardık. Müracaatlar pazartesi günü saat 17’ye kadar devam edecek. O güne kadar müracaat etmeyenlerin yerine yeni müracaatlar alacağız. Eğer Aksu’daki esnaf arkadaşlarımız hak kaybı yaşamak istemiyorlarsa öncelikle üyeliklerini gerçekleştirmeliler, ardından da pazartesiye kadar odamıza müracaatlarını etmeliler” şeklide konuştu.

CEVAP VER