KOÇ

Günlük rutin işlerinizi son derece rahat ve kolay bir şekilde, hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadan halledebilirsiniz. Ancak parasal konularda mümkün olduğunca dikkatli olmaya özen göstermeli, mümkünse yeni girişimlerde bulunmamalısınız. Bu durum bütçenizi gözden geçirmeniz açısından son derece faydalı olacaktır. Çünkü parasal açıdan yeni bir girişimde bulunmayacağınız bu zaman dilimini geçmişte yapmış olduğunuz parasal faaliyetleri gözden geçirmek için kullanabilirsiniz. Bugün itibariyle bütçenizi aşabilecek veya sizi zor bir durumda bırakabilecek faaliyetlerden mümkün olduğunca kaçınmalısınız. Örneğin riskli yatırımlarda bulunmamalı, mutlaka bir yatırımda bulunacaksanız bu yatırımda bulunmadan önce işin uzmanlarına danışmalısınız. Ancak durumunuz hakkında aşırı titiz olmamaya da özen göstermelisiniz.

BOĞA

Özellikle eviniz, eviniz içerisindeki aile hayatınız ve romantik ilişkinizle alakalı konularda mümkün olduğunca ılımlı, sakin ve hoşgörülü davranmaya çalışmalısınız. Bugün uzun zamandır görüşmediğiniz bir aile büyüğünüzle bir araya gelebilirsiniz. Bu durum, bu büyüğünüzle eskiden kalan ancak sizin pek de hoşunuza gitmeyen birtakım konular hakkında konuşmanıza vesile olabilir. Ancak sizin bu konular hakkında konuşmaktan mümkün olduğunca kaçınmanız gerekmektedir. Bunun yerine daha çok huzur ve mutluluk verici konulardan bahsetmeye özen göstermeli ve bütünleştirici ortak anılarınıza odaklanmayı tercih etmelisiniz. Bugün özellikle sabahın erken saatleri ile akşam saatleri arasında kalan zaman dilimi içerisinde yeni bir karar almamalı veya hayatınızda bir değişiklik yapmamalısınız.

İKİZLER

İletişim, ulaşım, haberleşme ve yakın çevrenizde bulunan insanlar ile ilgili konular sizin açınızdan son derece ön planda olabilir. Eğer bugün itibariyle bir yolculuğa çıkmanız gerekiyorsa bu yolculukta güvenliğinize mümkün olduğunca dikkat etmeli, araç kullanıyorsanız son derece dikkatli olmalı ve hem kendinizi hem de çevrenizde bulunan insanları koruyarak hareket etmeye özen göstermelisiniz. Bugünden itibaren evinizle ilgili birtakım tamirat, bakım ve onarım işleri ile ilgilenebilirsiniz. Bu zaman dilimi içerisinde ailenizle aranızdaki iletişimi de güçlü tutmaya çalışmanız son derece önemli olacaktır. Bu nedenle bugün itibariyle ailenizde sizden yaşça büyük olan aile bireylerinizle mümkün olduğunca ılımlı bir şekilde konuşmalı ve birbirinizi dinlemeye ve anlamaya önem vermelisiniz.

YENGEÇ

Özellikle sabah saatleri ile akşam saatleri arasında kalan zaman diliminde toplumsal hayat ile alakalı işlerinizde mümkün olduğunca temkinli ve çevrenizde bulunan insanlarla iletişimde bulunurken olabildiğince ılımlı ve sakin olmalısınız. Bu sayede gününüzü sakin bir şekilde ve stresten oldukça uzak geçirebilirsiniz. Bugün itibariyle daha önceden yapmış olduğunuz işlerinizle alakalı olarak yanlışlarınızı, eksiklerinizi, ihtiyaçlarınız ve yapmanız gerekenleri yeniden gözden geçirmeniz sizin için son derece faydalı olacaktır. Bugün genel anlamda herhangi bir konuda ilk elden kesin düşünceler geliştirmek yerine farklı olasılıkları ele almalı, bencilce düşünmek yerine farklı fikirlere önem vermeli, çatışmaya yol açacak durumlardan ve ortamlardan kaçınmalı, temkinli bir şekilde hareket etmelisiniz.

ASLAN

Çevrenizde bulunan insanlarla iletişimde bulunurken kullandığınız sözcüklere ve tavırlarınıza özen göstermeniz sizin için son derece faydalı olacaktır. Bugün kendinizi çevrenizde bulunan insanlara ve dış dünyaya gösterme hevesiniz her zamankine göre daha fazla olacağı için elinizde olmadan, hatta hiç fark etmeden çevrenizde bulunan birilerini incitebilir, kırabilirsiniz. Bunun yanı sıra bu duruma paralel olarak bugün çevrenizde bulunan insanlar tarafından engellenmek ve eleştirilmek hoşunuza gitmeyecektir. Diğer bir taraftan bugün birtakım durumları sadece kendi bakış açınızdan ele aldığınız için haklı olduğunuzu düşünebilirsiniz; ancak olayların ve durumların sizin göremediğiniz birtakım yönleri olabilir. Bu nedenle zaman zaman bakış açınızı biraz da olsa değiştirmeye çalışmalısınız.

BAŞAK

Hayatınıza girebilecek birtakım yenilikler, bulunacağınız yeni girişimler ve romantik ilişkinizi ve aşk hayatınızı ilgilendiren her türlü konuda mümkün olduğunca sabırlı ve sakin olmaya çalışmanız ve birtakım girişimlerde bulunmadan önce mutlaka enine boyuna düşünmeniz gerekmektedir. Hatta eğer mümkünse bu zaman dilimi içerisinde herhangi bir girişimde veya yenilikte bulunmamanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Çünkü bugün gerekli durumlar ve ortamlar yeterli derecede olgunlaşmadığı sürece bulunduğunuz birtakım girişimler birkaç gün gibi kısa bir süre içerisinde birtakım beklenmedik problemlere yol açabilir. Bu nedenle doğal olarak beklemede kalmanız sizin açınızdan çok daha iyi olacaktır. Bugün romantik ilişkinizde sevdiğiniz kişinin sizinle uzlaşmaya hazır olmasına oldukça ihtiyacınız olacaktır.

TERAZİ

Daha önceden üzerine düşünmüş olduğunuz ve hakkında birçok planlama yapmış olduğunuz birtakım projelerinizi hayata geçirme konusunda veya günlük hayat içerisindeki etkinliklerinizde birtakım gecikmelerle ve aksaklıklarla mücadele etmeniz gerekebilir. Dolayısıyla bu gibi durumların önceden farkında olmaya özen göstermeli, planlarınızı ona göre yeniden düzenlemeye çalışmalısınız. Bugün kendinizi gergin hissetmenize sebebiyet veren bir durumla karşılaşmanız halinde mümkün olduğunca sakin kalmaya özen göstermeli ve olup bitenleri yeniden gözden geçirmeye çalışmalısınız. Geleceğinizi ilgilendiren birtakım konularda daha önceden üzerinde fazla düşünmeden birtakım kararlar almış olabilirsiniz; ancak bugün itibariyle bu kararlarınızı yeniden gözden geçirmeniz faydalı olabilir.

AKREP

Herhangi bir şekilde yeni bir karar almamalı, çalışma hayatınız veya özel yaşantınız ile alakalı olarak herhangi bir yeni girişimde bulunmamalı, bencilce hareket etmekten mümkün olduğunca kaçınmalı, yeterince hesaplama yapmadan herhangi bir girişimde bulunmamalısınız. Bugün çevrenizde bulunan insanlarla aranızdaki iletişim ile ilgili konularda, sizden uzakta bulunan insanlarla haberleşme faaliyetleriniz ile alakalı konularda ve ulaşım ile ilgili konularda birtakım aksamalar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle bugün günlük planlarınızı uygulamanız her zamankine göre biraz daha zor olabilir. Eğer tüm bunları göz önünde bulundurarak biraz daha tedbirli olmaya çalışırsanız gününüzü çok daha verimli ve rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. Bugün akşam için son derece keyifli planlar yapabilirsiniz.

YAY

Özellikle sabah saatleri ile akşam saatleri arasında kalan zaman dilimi içerisinde merakınızı cezbeden konularda birtakım keşiflerde ve araştırmalarda bulunabilirsiniz. Bugün itibariyle hayatınızda ve çevrenizde yeni olan her şeye ilginiz son derece yoğun olacaktır. Ancak bunun yanı sıra eskiden gerçekleşmiş olan konuların da yeniden gözden geçirilmesi son derece önemli olacaktır. Bugün özellikle hayatınızla ilgili olarak birtakım aksaklıklar yaratan konuları rahatlıkla fark edebilirsiniz. Ancak bu durum, bu durumlardan edindiğiniz bilgileri ve tecrübeleri uygulamanız için tam olarak yeterli değildir. Bunun için biraz daha sabırlı olmanız gerekmektedir. Çünkü istediğiniz şekilde bir girişimde bulunmanız için gereken tüm şartlar henüz yerli yerine oturmamış olabilir. Birkaç ufak ayarlama yapmanız gerekebilir.

OĞLAK

Özellikle sabah saatleri ile akşam saatleri arasında kalan zaman dilimi içerisinde kendisi ile birtakım ortak paylaşımlar içerisinde olduğunuz kişilerle iletişimde bulunurken her zamankine göre daha dikkatli yaklaşımlar içerisinde bulunmaya çalışmanızda fayda vardır. Bunun yanı sıra gün boyunca her türlü konuda ve her durumda sakin olmaya ve sakinliğinizi korumaya çalışmanızda fayda vardır. Eğer siz yeterince mantıklı ve ılımlı bir şekilde davranmayı başarabilirseniz olayların akışı da sizden yana eğilim gösterecektir. Bugünlerde çevrenizde bulunan insanların yardımı ile elde etmek istediğiniz her ne varsa bu kişilere karşı mümkün olduğunca anlayışlı olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra bugün sorumluluklarınız da her zamankine göre daha ön planda olabilir.

KOVA

Rutin işlerinizi son derece rahat ve sorunsuz bir şekilde halledebilirsiniz; ancak bugün yeni kararların uygulamaya konması için sizin açınızdan çok da uygun bir gün olmayabilir. Dolayısıyla bu zaman dilimi içerisinde mümkün olduğunca aklı başında bir şekilde hareket etmeye çalışmanızda fayda vardır. Bugün romantik ilişkinizi yakından ilgilendiren konularda sevdiğiniz kişi ile birbirinize mümkün olduğunca iyi bir şekilde destek olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra bugün çevrenizde bulunan insanlarla aranızda gerçekleşecek olan her türlü iletişimde de mümkün olduğunca ılımlı ve empati kurmaya açık olmanız gerekmektedir. Bugün sezgileriniz de genel anlamda son derece güçlü olacaktır. Dolayısıyla bugün sizi rahatsız eden durumlara farklı bir bakış açısı ile yaklaşabilirsiniz.

BALIK

Özellikle sabah saatleri ile akşam saatleri arasında kalan zaman diliminde içerisinde bulunduğunuz durumlar nedeniyle kendinizi biraz rahatsız hissedebilir ve pek çok konuya karşı son derece büyük bir hassasiyet içerisinde hareket edebilirsiniz. Bunun yanı sıra bugün daha önceden yapmak için söz vermiş olduğunuz birtakım işlerinizle ilgili olarak sözlerinizi tutmakta biraz da olsa zorlanabilirsiniz. Bu nedenle bugün özellikle sabah saatlerinden itibaren günlük programınızı yeniden gözden geçirerek söz verdiğiniz ve kendisi ile birlikte iş yapacağınız ilgili kişilere gerekli bilgileri vermelisiniz. Eğer herhangi bir sıkışıklık durumu ile karşı karşıya kalırsanız endişeye kapılmamalı, sakin ve mantıklı bir şekilde düşünmeye gayret etmelisiniz. Güçlü sezgileriniz doğru kararlar almanıza yardımcı olacaktır.

CEVAP VER